În această săptămână, înregistrăm o scădere a ratei de incidență a cazurilor pozitive de coronavirus atât la nivelul județului Mureș, cât și în municipiul Târgu Mureș.
Informația a fost transmisă de prefectul de Mureș, care a mai spus că „este o veste care ne bucură, însă, deocamdată, nu ne permitem să lăsăm garda jos nici măcar o clipă.”
| Unitate Administrativ Teritoriala | INCIDENȚĂ ‰ |
| MUNICIPIUL TARGU MURES | 7.61 |
| MUNICIPIUL REGHIN | 5.39 |
| MUNICIPIUL SIGHISOARA | 6.28 |
| MUNICIPIUL TARNAVENI | 2.97 |
| ORAS IERNUT | 2.65 |
| ORAS LUDUS | 6.83 |
| ORAS MIERCUREA NIRAJULUI | 2.16 |
| ORAS SANGEORGIU DE PADURE | 0.74 |
| ORAS SARMASU | 6.55 |
| ORAS SOVATA | 1.85 |
| UNGHENI | 3.02 |
| ACATARI | 1.26 |
| ADAMUS | 3.13 |
| ALBESTI | 3.41 |
| ALUNIS | 1.93 |
| APOLD | 1.51 |
| ATINTIS | 2.64 |
| BAGACIU | 1.12 |
| BAHNEA | 0.54 |
| BALA | – |
| BALAUSERI | 0.61 |
| BAND | 1.51 |
| BATOS | 1.41 |
| BEICA DE JOS | 1.80 |
| BERENI | 0.78 |
| BICHIS | 5.08 |
| BOGATA | 4.88 |
| BRANCOVENESTI | 5.33 |
| BREAZA | 4.05 |
| CEUASU DE CAMPIE | 2.40 |
| CHETANI | 3.96 |
| CHIBED | – |
| CHIHERU DE JOS | 2.46 |
| COROISANMARTIN | 2.56 |
| CORUNCA | 8.29 |
| COZMA | – |
| CRACIUNESTI | 1.58 |
| CRAIESTI | 2.30 |
| CRISTESTI | 3.83 |
| CUCERDEA | 3.84 |
| CUCI | 2.16 |
| DANES | 2.98 |
| DEDA | 3.94 |
| EREMITU | 0.25 |
| ERNEI | 1.30 |
| FANTANELE | 0.41 |
| FARAGAU | 0.57 |
| GALESTI | 2.03 |
| GANESTI | 4.82 |
| GHEORGHE DOJA | 2.34 |
| GHINDARI | 0.59 |
| GLODENI | 2.93 |
| GORNESTI | 3.96 |
| GREBENISU DE CAMPIE | 5.04 |
| GURGHIU | 2.29 |
| HODAC | 0.78 |
| HODOSA | 4.11 |
| IBANESTI | 1.42 |
| ICLANZEL | – |
| IDECIU DE JOS | 2.65 |
| LIVEZENI | 3.07 |
| LUNCA | 1.26 |
| LUNCA BRADULUI | 0.50 |
| MADARAS | 1.85 |
| MAGHERANI | 2.85 |
| MICA | 0.42 |
| MIHESU DE CAMPIE | 4.12 |
| NADES | 2.61 |
| NEAUA | 1.47 |
| OGRA | 0.38 |
| PANET | 3.43 |
| PAPIU ILARIAN | – |
| PASARENI | 1.11 |
| PETELEA | 2.50 |
| POGACEAUA | 1.48 |
| RACIU | 2.22 |
| RASTOLITA | 4.48 |
| RUSII-MUNTI | 2.29 |
| SANCRAIU DE MURES | 5.94 |
| SANGEORGIU DE MURES | 4.71 |
| SANGER | 3.41 |
| SANPAUL | 0.66 |
| SANPETRU DE CAMPIE | 0.73 |
| SANTANA DE MURES | 5.34 |
| SARATENI | – |
| SASCHIZ | 1.74 |
| SAULIA | 5.77 |
| SINCAI | 2.52 |
| SOLOVASTRU | 4.83 |
| STANCENI | 3.49 |
| SUPLAC | 2.18 |
| SUSENI | 3.31 |
| TAURENI | 5.99 |
| VALEA LARGA | 3.37 |
| VANATORI | 2.04 |
| VARGATA | 2.50 |
| VATAVA | 1.06 |
| VETCA | – |
| VIISOARA | – |
| VOIVODENI | 1.12 |
| ZAGAR | 3.05 |
| ZAU DE CAMPIE | 1.58 |
| TOTAL Judet Mures | 4.40 |









